Porady Techniczne

Zakup taśm LED - dwie ważne zasady.

Zakup taśm LED - dwie ważne zasady.

Kupując taśmę LED warto pamiętać o dwóch ważnych zasadach, których przestrzeganie uchroni Cię przed stratą czasu i rozczarowaniem zakupami. 

1. Policz dokładnie jaka ilość taśmy LED w określonej barwie (K) będzie potrzebna do oświetlenia jednego pomieszczenia. Tylko zamawiając partię z jednej partii (w ramach jednego zamówienia) będziesz miał gwarancję identyczności barwy taśmy na całej jej długości. W razie ewentualnych niezgodności taka taśma podlega wymianie gwarancyjnej.  

W przypadku zamówienia taśmy z innej (późniejszej czy wcześniejszej) partii, producent nie daje gwarancji identyczności barwy mimo nominalnie identycznych parametrów (napięcie, moc, IP). Diody selekcjonowane są tylko w ramach jednej partii produkcyjnej a temperatura barwowa jest często określana jako zakres np. 2700K - 3500K co dodatkowo utrudnia dobranie taśmy w tym samym kolorze.

2. W miarę możliwości wybieraj taśmy i listwy LED o wyższej jakości. Diody renomowanych firm są ściślej selekcjonowane i dają większą pewność zadowolenia z zakupu. Ścisła selekcja oznacza, że diody na całej długości taśmy, będą świecić w identycznej barwie. Nie ma takiej gwarancji w przypadku najtańszych taśm chińskich czy tzw. produktów "no name". Za niską ceną często kryje się niska jakość i większe prawdopodobieństwo rozczarowania zakupem. 

Szukając jak najlepszej relacji jakości do ceny skonsultuj się z nami. telefonicznie lub mailowo. Podpowiemy jak zoptymalizować udane zakupy.